Fabrikamızdan Görüntüler
Haberler / Duyurular
Ürünlerimiz
Kurumsal


Kurumsal

1955 yılında, Sivas’ın Şarkışla İlçesinde, bugünkü oluşumun ve yarına ait hedeflerin temeline ilk taşı koyan Fikri Acar oldu. Fikri ACAR’ın çocukları eğitimlerini tamamladıktan sonra babalarının mesleğini devam ettirmeye karar verdiler. Uzun yıllar süren çalışmaların ardından tarla’dan mutfağa giden yolda çeşitli yatırımlar yaptılar.

Şartlar ailenin kurumsal bir kimlik ile çalışmaya devam etmesini gerektirdi ve 1998 yılında “ACAR TARIM ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ.” kuruldu.

Satışı yapılan et ve et ürünlerinin temini için yıllardır besi hayvancılığı ile de ilgilenilmekteydi. Şirket 2001 yılında hayvan yetiştirme kapasitesini artırdı ve Şarkışla’ya 5 km uzaklıkta kendi çiftliğini kurdu; bu sayede yetiştirilen hayvanların yem bitkilerini de kendi bünyesinde üreterek, sağlıklı ve doğal şartlarda daha verimli bir üretim imkanı buldu. Şarkışla çevresi hayvan yetiştiriciliğinde “Açık Sistem Besi” gibi İç Anadolu’da yeni sayılabilecek gelişmelere öncülük etti ve örnek alındı. Artık satılan et ve et ürünlerinin doğal şartlarda üretilerek sofralara ulaşabilmesi için bitkisel üretim alanında da personel istihdam edilmeye başlanmıştı.

2006 yılında şirket ürettiği et ürünlerinin katma değerini artırarak, toptan satış pazarında da yerini almak için yatırımlar yapma kararı aldı. Bunun neticesinde “ACAR KALİTE®” isimli proje hazırlanarak 8000 kg/gün kapasiteli “Acar Et ve Et ürünleri Üretim Tesisi”nin temelleri atıldı. Proje; Avrupa Birliği Uyum Paketlerindeki destekleme programlarından uygunluk onayı alarak ekipman temininde mali destek gördü. 2007 sonlarında tesis inşaatı tamamlandı ve yüksek standartlarda üretim yapabilecek duruma getirildi.

Ve bugün;  

Şirket kendi markası acet ™ ile ulusal pazarda hak ettiği yeri alabilmek için üretim altyapısını geliştirmeye devam ediyor...

Sertifikalarımız